Bus kontra samolot. Porównanie rozwiązań


Polacy coraz częściej korzystają z możliwości bezproblemowego podróżowania po Polsce, Europie i świecie. Długie wakacje, spontaniczne weekendy, a nawet wyjazdy tam i z powrotem, pozwalają odpocząć po trudach pracy i naładować się pozytywną energią. Zwykle podróżujący marzą o tym, by jak najszybciej znaleźć się w miejscu docelowym. Czy to oznacza konieczność wyboru samolotu, jako środka transportu? Niekoniecznie.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Duża ilość tanich linii lotniczych spowodowała, że przeloty samolotem stały się ogólnie dostępne. Wydawać by się mogło, że dla podróżujących jest to idealne rozwiązanie, ponieważ oszczędza cenny czas. Tymczasem spora ilość osób korzysta z przejazdów busem. Skąd taka decyzja? Podróżowanie samolotem pomiędzy miejscowościami znajdującymi się w niewielkiej odległości od siebie może być po prostu nieopłacalne – bilety na przelot na krótkich trasach bywają naprawdę drogie. Dodatkowo na lotnisku trzeba pojawić się z dużym wyprzedzeniem, do tego należy doliczyć kolejki do odprawy i konieczność nadania bagażu. Zwykle lotniska usytuowane są daleko poza miastem, w związku z czym trzeba doliczyć do podróży czas dojazdu z lotniska i na lotnisko. Korzystając z przejazdów busami, można zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy.

Dodatkowe udogodnienia

Współczesne busy w niczym nie przypominają tych starych – przewoźnicy bardzo dbają o ich jakość, a co za tym idzie, o komfort podróży pasażerów. Coraz częściej wyposażone są w darmowy internet, gniazdka oraz indywidualny system audio. Rozkładane siedzenia pozwalają przyjąć wygodną pozycję, bez odbierania komfortu podróżowania innym pasażerom. Busy oferują dużą liczbę dostępnych połączeń, co ułatwia znalezienie trasy idealnej. Dodatkową zaletą jest fakt, że przewoźnicy pozwalają przewieźć praktycznie nieograniczoną ilość bagażu, a jego zgubienie jest praktycznie niemożliwe. Biletów a bus nie trzeba kupować z dużym wyprzedzeniem, co umożliwia realizację spontanicznych wyjazdów.