Jak przygotować dziecko do podróży busem?


Przetransportowanie z jednego miejsca w drugie jest niekiedy sporym wyzwaniem. Szczególnie trudne bywa, gdy podróżują z nami dzieci. To nie ich wina, że mogą źle znosić podróż, ale warto wiedzieć, w jaki sposób przygotować je do podróży.

Podróż a dzieci

Każdego rodzaju przejazd z uczestnictwem dzieci może okazać się kłopotliwy. Tym gorzej im jazda jest dłuższa, ponieważ nasila się wiele czynników w jednym czasie. Niekiedy i dorosłym trudno jest wytrzymać, a co dopiero dziwić się dzieciom. BUS23.pl świadczy przewozy door-to-door, więc pewna część problemów (związanych np. z przetransportowanie bagażu na peron) odchodzi. Dzieci nie lubią, gdy jest zbyt monotonnie, a taka niestety będzie sama jazda, często wielogodzinna. Kolejną sprawą jest oczywiste wytrzymanie związane z potrzebami fizjologicznymi, a jeszcze inną, choroba lokomocyjna. Warto być przygotowanym na wszystko i o wiele wcześniej zadbać o minimalizację niedogodności. Jak to zrobić?

Przygotowanie dziecka do podróży

Wiele zależy od tego, kiedy ma nastąpić podróż. Jeśli planujemy ją z rocznym czy półrocznym wyprzedzeniem, warto przed jej odbyciem zabierać pociechę np. na jazdę po mieście lub poza nie. W tym czasie kluczowe jest tłumaczenie, żeby wytrzymało, ponieważ niedługo się zatrzymamy – i oczywiście tak faktycznie zrobić. W ten sposób dziecko nauczy się, że warto nas słuchać oraz oswoi z samym pojazdem. Warto także dodawać, że czeka nas wyjazd o wiele dłuższy. Nastawienie psychiczne jest kluczowe. Jeśli maluch cierpi na chorobę lokomocyjną, co wzbudza w nim strach, warto oswoić go z lekami, które ułatwią jazdę. Powinien się przekonać, że to działa. Należy także uczulić swojego malca, że w trakcie jazdy nie może za dużo pić i jeść, ponieważ nie zawsze można się zatrzymać. Dobrze także przygotować z dzieckiem listę jego ulubionych bajek, piosenek i czytanek, które zabierzemy w podróż, żeby mu się nie nudziło. Dzięki temu będziemy pewni, że trafiliśmy w jego gusta, a jazda minie w spokoju.