Transfer na lotnisko a bagaż

Podróż samolotem to wygodny sposób na dostanie się do nawet najbardziej odległych miejsc na świecie. Jednak nie wszędzie można dotrzeć za pomocą tylko jednego lotu. W tym przypadku można skorzystać z podróży z co najmniej jedną przesiadką. Co się dzieje z bagażem podczas takiej wyprawy?

 

Na czym polega podróż transferowa?

 

Podróż transferowa obejmuje co najmniej jedną przesiadkę. Od standardowego lotu różni się tym, że w momencie odprawy otrzymuje się więcej kart pokładowych. Warto wcześniej dokładnie zaplanować czas pomiędzy tymi lotami. Trzeba wziąć pod uwagę to, że na niektórych lotniskach jazda autobusem z jednego terminala na drugi zajmuje ponad pół godziny. Jednak coraz częściej linie lotnicze ułatwiają pasażerom przesiadkę, organizując kolejny etap podróży z tego samego punktu.

 

Pozostaje jednak kwestia bagażu, bez którego nie da się wyobrazić żadnej podróży. W przypadku lotu transferowego najczęściej jest on od razu po nadaniu wysyłany na miejsce docelowe. Jednak gdy podróż nie jest traktowana jako całość, wymagane jest ponowne nadanie bagażu. Warto wtedy sprawdzić kod lotniska umieszczony na naklejce, który potwierdzi przesłanie walizki w odpowiednie miejsce.

 

Transport busem i autokarem

 

Podróż transferowa to niezapomniana przygoda, która może urozmaicić urlop o nowe doświadczenia. Aby zaoszczędzić sobie stresu, warto rozważyć transfer lotniskowy autokarem. Podróż własnym samochodem może wiązać się z niespodziewaną awarią pojazdu. Transfer autokarem natomiast jest komfortowy i bez problemu można go dobrać pod czas wylotu. Dodatkowo jest to rozwiązanie tanie, bezpiecznie i szczególnie polecane dużym grupom turystycznym. Takim transportem można dotrzeć do lotnisk zarówno w Polsce, jak i tych poza jej granicami. 

 

Przejdź do paska narzędzi Wyloguj się