Na czym polegają przewozy busem od drzwi do drzwi?


Przewozy busami są komfortowym rozwiązaniem w kwestii podróżowania. Przejazdy, jakie można w ten sposób odbywać obejmują zarówno Polskę, jak i całą Europę. Często z takiej opcji korzystają osoby wyjeżdżające do pracy za granicę. W ofertach firm przewozowych można znaleźć rozwiązanie od drzwi do drzwi – co to oznacza i czy warto z tego skorzystać?

Co znaczy od drzwi do drzwi?

Przewóz osób busami odbywa się zwykle na dłuższych trasach. Dodatkowo korzystając z takiego rozwiązania najczęściej wyjeżdżamy na dłużej. W związku z tym zabieramy ze sobą bagaż. Dostanie się z nim na przystanek czy dworzec bywa kłopotliwe. Podobnie, gdy dotrzemy do docelowej miejscowości możemy mieć problem z dostaniem się pod odpowiedni adres. Tutaj właśnie z pomocą przychodzi nam usługa od drzwi do drzwi, czy czasem nazywana w j. Anielskim door to door. Oznacza to, że kierowca busa przyjedzie po nas do domu – pod wskazany przez nas adres. Podobnie na miejscu zawiezie nas pod adres jaki podamy w naszym zamówieniu.

Takie rozwiązanie zdecydowanie ułatwia podróżowanie, szczególnie jeśli jest to długa trasa i jesteśmy zmęczeni, to nie mamy ochoty jeszcze poszukiwać w nieznanym mieście naszego noclegu, nosząc ze sobą walizkę. Można wziąć taksówkę jednak to zawsze dodatkowe koszty. Rozwiązanie od drzwi do drzwi jest chętnie wykorzystywane i chwalone przez klientów różnych przewoźników.

Czy warto szukać opcji door to door?

Z całą pewnością tak. Jeśli wyjeżdżamy do pracy za granicą na dłuższy czas to nasz bagaż może być duży, nawet jeśli nie jesteśmy tam po raz pierwszy i wiemy, gdzie będziemy mieszkać, to często przedostanie się od dworca do mieszkania czy pokoju bywa kłopotliwe. W tej usłudze bus zawozi nas na miejsce i o nic nie musimy się martwić. W zasadzie nawet nie musimy pilnować, czy nie przegapiliśmy przystanku, bo kierowca będzie dla każdej osoby jechał pod odpowiedni adres i zawsze będzie wiedział kto ma wysiąść. Takie przewozy busami są też przyjemniejsze i bardziej kameralne od autokarów.