Blog

Cover Image

Bus kontra samolot. Porównanie rozwiązań

Polacy coraz częściej korzystają z możliwości bezproblemowego podróżowania po Polsce, Europie i świecie. Długie wakacje, spontaniczne weekendy, a nawet wyjazdy tam i z powrotem, pozwalają odpocząć po trudach pracy i naładować się pozytywną energią. Zwykle podróżujący marzą o tym, by jak najszybciej znaleźć się w miejscu docelowym. Czy to oznacza konieczność wyboru samolotu, jako środka transportu? Niekoniecznie.
Więcej

Cover Image

Transport osób a zwierzęta. Czy w busach wolno przewozić czworonogi?

Coraz częściej pasażerowie decydują się na podróż ze swoimi pupilami. Jednak czy przejazd ze zwierzęciem jest możliwy w busach? Tak, ale jeśli zostaną spełnione określone warunki, które każdy z przewoźników może ustanowić indywidualnie.
Więcej

Cover Image

Przejazd busem za granicę jako propozycja dla pracowników sezonowych

Wyjazdy zarobkowe za granicę to w Polsce popularna forma zdobywania środków na życie. Kiedy w 2004 roku nasz kraj wszedł do Unii Europejskiej, otwarliśmy się na Zachód w niespotykanym dotychczas stopniu, co umożliwiło wyjazdy do takich krajów jak Irlandia czy Holandia w poszukiwaniu zarobku. Nie da się bowiem ukryć, że w wielu krajach Unii Europejskiej stawki były i nadal są znacznie bardziej atrakcyjne niż w Polsce. To właśnie takie okoliczności skłaniają wiele osób do tego, aby wyjechać za granicę jako pracownik sezonowy. Nawet okresowy pobyt na Zachodzie jest bowiem w stanie znacznie podreperować domowy budżet.
Więcej

Cover Image

Co wpływa na komfort podróżowania busem?

Obecnie wybierając się w podróż - czy to krótszą czy dłuższą - mamy naprawdę sporo środków transportu do wyboru. Możemy zdecydować się na samochód osobowy, autobus, pociąg, prom czy samolot. Z wielu względów jednak jednym z najbardziej popularnych w Polsce (i nie tylko) sposobów podróżowania jest jazda busem. Dlaczego właśnie ten środek transportu lubimy najbardziej i czy jest on bardziej komfortowy od innych? Sprawdźmy!
Więcej

Cover Image

Przejazd busem a choroba lokomocyjna. Sposoby przezwyciężenia niedogodnośći

Kinetoza, czyli choroba lokomocyjna to problem zarówno dużych, jak i małych pasażerów busów, czy też samochodów osobowych. Dotyka ona około 20% populacji. Chociażby ten fakt oraz to, że jest to dość przykra dolegliwość, która skutecznie jest w stanie zepsuć nawet najlepiej zaplanowaną wycieczkę. Sprawia, że warto wiedzieć, jak można pomóc osobie cierpiącej na chorobę lokomocyjną. Zobaczmy więc jakie są skuteczne sposoby na poprawę warunków jazdy pasażerom dotkniętych tą przypadłością.
Więcej

Cover Image

Jakie standardy muszą spełniać busy do przewozów międzynarodowych?

Niektórzy z nas muszą często wyjeżdżać za granicę. Powodem może być praca poza Polską, sytuacja rodzinna albo jeszcze inne powody osobiste. Nie zawsze też można odbyć taką podróż samolotem czy pociągiem. Zresztą nie każdy musi chcieć korzystać z takich środków transportu. Zatem pozostaje podróż samochodem. Ale i tutaj nie każdy może taką trasę pokonać swoim prywatnym autem jako kierowca. Na całe szczęście podróże międzynarodowe można odbyć specjalnymi busami, które trasy takie pokonują regularnie. Jakie standardy powinny spełniać takie pojazdy? Zastanówmy się nad tym przez chwilę.
Więcej